pianowanie kanalizacji przy wykorzystaniu wuko warszawa

Wuko Jako Metoda Hydrodynamicznego Udrażniania Rur

Stosowanie Wuko do Udrażniania Rur

Charakterystyka Wuko

Wuko S.A. to spółka akcyjna zajmująca się produkcją i usługami również w zakresie kanalizacji. Spółka ta wymyśliła urządzenie do ciśnieniowego udrażniania rur, instalowane na pojazdach, a rynek zweryfikował usługę ciśnieniowego udrażniania rur jako WUKO. Aktualnie istnieje wiele podmiotów produkujących urządzenia ciśnieniowe instalowane na różnego typu pojazdach o mniejszych gabarytach, umożliwiając świadczenie usługi w trudnodostępnych miejscach.

Urządzenie do ciśnieniowego udrażniania rur

Sprzęt do ciśnieniowego udrażniania rur składa się z dwóch części.

  1. Sprężarka wody
  2. Głowica rotacyjna

Obydwie części połączone są wężem ze sobą oraz do instalacji wodnej. Więcej na temat urządzenia pisałem w innym artykule Ciśnieniowe urządzenie do udrażniania rur

Zastosowanie Urządzeń Ciśnieniowych

Usługę można zamówić do płukania rur o zróżnicowanej średnicy, w zależności od mocy generatora oraz od średnicy węża i głowicy. Urządzenie stosuje się na

  • przyłączach kanalizacyjnych
  • w grawitacyjnych przepompowniach ścieków
  • odpływach kanalizacyjnych
  • pionach kanalizacyjnych

Kiedy należy zamówić usługę Wuko?

Stanem nagłym w którym zator doprowadził do całkowitej niedrożności, trzeba się zająć w pierwszej kolejności. Zasadniczo wynika on z nagłego przedostania się ciała obcego lub uszkodzenia instalacji kanalizacyjnej. Często taki zator da się szybko usunąć ale wypada przeprowadzić inspekcję video aby sprawdzić co jest jego przyczyną.

Stanem alarmującym jest stopniowe zmniejszanie się drożności rur. Zawsze wynika to z gromadzącego się osadu i w takiej sytuacji może okazać się że Wuko jest jedyną usługą która się sprawdzi. Odpływy kanalizacyjne mają wystarczająco dużą średnicę aby osad gromadził się latami, do stopnia uniemożliwiającego typowy serwis. Jeśli nie wiesz co jest przyczyną powstania zatoru odsyłam do posta: Drożna instalacja kanalizacyjna.

Stropniowe zmniejszanie się drożności instalacji kanalizacyjnej może być również spowodowane niewłasciwym jej zaprojektowaniem. Aby to zweryfikować wymagane jest wprowadzenie urządzenia pomiarowego do rur kanalizacyjnych i pomiar spadków. Stare instalacje z wąskimi rurami kanalizacyjnymi też mogą stanowić problem.

Zamawianie usługi wuko

Usługę można zamówić wyszukując podmiot posiadający urządzenia ciśnieniowe, zarówno za pośrednictwem przeglądarki Google czy Facebook jak i telefonicznie. Wszystkie firmy świadczące usługę ciśnieniowego udrażniania rur, powinny zająć się sprawą. Najlepiej kontaktować się z podmiotem który znajduje się najbliżej naszej lokalizacji, bo wtedy mamy większą szansę na szybkie podstawienie.

Pamiętaj aby poprosić o video inspekcję przed rozpoczęciem pracy i po jej zakończeniu aby mieć pewność że instalacja nie ucierpiała.

Jeśli jesteś z warszawy lub okolic, możesz zamówić usługę u nas, w zakładce kontakt.

5/5 - (10 votes)
error: Treść jest chroniona
Scroll to Top