kran

Ciśnieniowe urządzenie do udrażniania rur

Co to jest WUKO?

WUKO to polski koncern produkujący m. in. urządzenia do obsługi kanalizacji, w tym do ciśnieniowego udrażniania rur odpływowych. Koncern posiada bogatą tradycję, a jego nazwa przeszła do języka potocznego i służy do określania właśnie urządzeń ciśnieniowych do płukania rur odpływowych. Dalej będziemy nazywać sprzęt urządzeniem ciśnieniowym lub UC.

Z Czego Składa Urządzenie Ciśnieniowe do Przepychania Odpływów?

W SIDEX stosujemy urządzenia Rioned Profijet posiadające ruchome ramię z rolką, wyposażone w silnik Kubota Diesel, 30 KW (41 HP, koni parowych). Regulowane ciśnienie pompy za pomocą pilota umożliwia dostosowanie ciśnienia do średnicy odpływu. UC mogą posiadać również silniki benzynowe lub elektryczne. Urządzenie posiada 2 węże. Jeden służy do dostarczenia wody do pompy, a drugi jest używany do udrożnienia rury odpływowej.  Kluczową rolę w procesie udrażniania odpływu kanalizacyjnego pełną specjalne dysze, ślepe i otwarte, z otworami wylotowymi skierowanymi do tyłu z pierścieniem umożliwiającym rotację który zapobiega skręcaniu węża. 2 x 400 litrowe zbiorniki sprawdzają się w przypadku większości zatorów. Urządzenie posiada również grzałkę wody, podgrzewającą wodę do 85, dzięki czemu zatory z tłuszczów zwierzęcych które przeszły w stały stan skupienia, są możliwe do usunięcia. Za pomocą Profijet jesteśmy w stanie udrożnić odpływy kanalizacyjne o średnicy do 600mm, przy  ciśnieniu pompy do 150bar.  Kompaktowa budowa urządzenia umożliwia instalację w vanach. 

Jak działa ciśnieniowe urządzenie do przepychania rur?

Zanim rozpoczniemy przepychanie rury odpływowej, zawsze dokonujemy video monitoringu instalacji żeby sprawdzić czy UC poradzi sobie z rozbiciem zatoru. W niektórych przypadkach będzie to niemożliwe lub narazi na uszkodzenie instalacji.

Za pomocą specjalnego pilota ustawiamy odpowiednie ciśnienie i temperaturę wody, wprowadzamy wąż z dyszą do odpływu kanalizacyjnego  i następnie uruchamiamy urządzenie. Wąż wprowadzony do odpływu kanalizacyjnego samoczynnie podróżuje wzdłuż rury, również wspina się po pochyłościach i pionach, dzięki otworom w dyszy. Otwory skierowane do tyłu napędzają wąż i wypłukują osad z bocznych ścian odpływu. Otwory z przodu dyszy rozbijają zatory tłuszczowe i kamień. 

Masz zapchany odpływ kanalizacyjny i potrzebujesz pomocy?

Zapraszamy do kontaktu z nami, zajrzyj na stronę główną –  i sprawdź co możemy zrobić dla ciebie – https://oczyszczaniekanalizacji.pl. Formularz kontaktowy oraz numer telefonu znajdziesz w zakładce kontakt.

Sprawdź również – Udrażnianie Rur Warszawa, strony z konkretną usługą skierowanej do mieszkańców Warszawy i okolic.

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

error: Treść jest chroniona
Scroll to Top