udrażnianie rur kanalizacyjnych

WUKO

Hydrodynamiczne Udrażnianie Rur Metodą WUKO

Na czym polega WUKO? WUKO to potocznie metoda hydrodynamiczna przepychania rur odpływowych w pionach i poziomach kanalizacyjnych, polegająca na ciśnieniowym rozbijaniu złogów, osadów i zatorów, za pomocą strumienia wody. Woda kompresowana jest za pomocą specjalnego agregatu do którego podłączony jest wąż i źródło wody. Sam wąż jest uzbrojony w dyszę z rotacyjną głowicą, powodującą rozpraszanie strumienia wody dookoła głowicy oraz do tyłu i do przodu, aby umożliwić poruszanie się głowicy wzdłuż rury. Głowica napędzana ciśnieniem ma za zadanie przebić zator, a następnie wypłukać jego pozostałości do studni kanalizacyjnej. W zależności od grubości rury i rodzaju zatoru proces może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut na jedną rurę odpływową. SIDEX realizuje WUKO na terenie Warszawy i okolic.

Pogotowie Hydrauliczno Kanalizacyjne z użyciem WUKO

Zator w kanale odpływowym nie jest możliwy do usunięcia za pomocą tradycyjnych metod ponieważ zazwyczaj jest to osad gromadzący się latami. Charakteryzuje się co raz wolniejszym odpływem wody z urządzeń sanitarnych i z pionów kanalizacynych. W momencie gdy odpływ zatka się całkowicie nie ma możliwości szybkiego rozbicia osadu za pomocą środków chemicznych i koniecznym jest zastosowanie urządzenia ciśnieniowego.

Pogotowie Wuko Warszawa

Najczęstszą przyczyną wezwania pogotowia kanalizacyjnego są niedrożne rury, w tym rury odpływowe, dlatego nasz zespół pogotowia hydraulicznego jest wyposażony w WUKO i jest gotowy do udrożnienia odpływów na terenie stolicy i jej najbliższych okolic. Zanim podejmiemy działanie zalecamy monitoring systemu kanalizacyjnego przy użyciu kamer video.

Usługi WUKO – Warszawa i okolice

Świadczymy szeroko pojętą usługę hydrodynamicznego udrażniania rur, w charakterze pogotowia hydrauliczno-kanalizacyjnego. Posiadamy dwa pojazdy przystosowane do zatorów w rurach o zróżnicowanych średnicach. Stosujemy video monitoring aby zidentyfikować zator i skutecznie go usunąć, w sposób bezpieczny dla twojej instalacji kanalizacyjnej.

Udrażnianie Rur Wuko

Urządzenia ciśnieniowe stosujemy tylko i wyłącznie do czyszczenia rur odpływowych o odpowiedniej wytrzymałości aby nie doszło do przerwania instalacji. Wysokie ciśnienie wody może uszkodzić słabą lub źle zaprojektowaną instalację, dlatego konieczna jest video inspekcja.

Udrażnianie Rur->

Udrażnianie odpływów kanalizacyjnych
Udrażnianie odpływów kanalizacyjnych