czym jest odkamienianie rur

Odkamienianie rur kanalizacyjnych

Czym jest odkamienianie rur kanalizacyjnych? Doświadczyłeś powolnego odpływu z kanalizacji lub całkowicie zatkanej rury? W takim razie wiesz, jakie to może być frustrujące. Problemy te mogą być spowodowane osadami kamienia wapiennego. Jeśli instalacja nie zostanie sprawdzona, wzrost kamienia może powodować różne problemy, w późniejszym czasie.

Na szczęście możemy pomóc. Od opisywanego problemu istnieje lekarstwo zwane odkamienianiem rur. Kontrolne przepychanie rur jest ważne, aby zachować ich czystość i swobodny przepływ. Pomaga również zapobiegać przyszłym problemom, takim jak zatkania i wycieki.
Sidex świadczy usługi odkamieniania rur dla właścicieli domów i firm. Nasi doświadczeni hydraulicy stosują bezpieczny i skuteczny proces usuwania kamienia z rur, pozostawiając je czyste i udrożnione. Zajmujemy się również czyszczeniem i naprawą kanalizacji.

Jak wygląda odkamienianie rur kanalizacyjnych

Odkamienianie rur kanalizacyjnych to proces usuwania kamienia z wnętrza odpływu. To nagromadzenie może pochodzić z wielu źródeł, w tym osadów mineralnych, rdzy i tłuszczu. Usuwanie kamienia z rur jest bardzo ważne szczególnie w miastach, gdzie dopływająca woda ma wysoką zawartość minerałów.
Prędkość nagromadzenia kamienia jest również zależna od materiału, z którego została wykonana instalacja. Na przykład rura żeliwna jest bardziej podatna na osadzanie się kamienia niż rura z PVC. Ich wewnętrzna powierzchnia jest często pokryta solami magnezu i tlenkami żelaza.
Gdy wewnątrz rury gromadzi się gruba warstwa rdzy i osadów mineralnych, zaczyna ona zatrzymywać ciała stałe przepływające przez rurę. Po chwili rura może zostać całkowicie zatkana.
Odkamienianie rur pomaga zapobiegać tym problemom, usuwając kamień z wnętrza rury. Brak kamienia i innych osadów to lepszy przepływ nieczystości. Udrażniamy wszelkiego rodzaju odpływy hydrauliczne. Nasi doświadczeni hydraulicy najpierw zbadają rurę, aby zidentyfikować problematyczne obszary. Wykorzystujemy do tego specjalistyczne kamery inspekcyjne. Następnie do usunięcia zanieczyszczeń używany jest system wody pod wysokim ciśnieniem. Ten proces jest całkowicie bezpieczny i nie uszkodzi rur.

Metody odkamieniania rur kanalizacyjnych

Odkamienianie rur wykonywane jest przez profesjonalnych hydraulików. Tę procedurę można wykonać na dwa sposoby. Odkamienianie rur specjalnymi środkami chemicznymi lub poprzez szorowanie rury narzędziem ściernym. Hydraulik ogląda rurę kamerą, aby sprawdzić poziom osadzania się kamienia, a następnie decyduje, która metoda odkamieniania da najlepsze rezultaty. Hydraulicy stosują różne metody usuwania kamienia z rur. Niektóre z tych metod to:

Usuwanie kamienia z wykorzystaniem WUKO

Metoda usuwania kamienia WUKO jest często stosowana w przypadku poważnych zatorów. Strumień wody wdmuchuje bardzo duże ciśnienie do rury. Ta woda pod wysokim ciśnieniem rozkłada się i wypłukuje osady, pozostawiając rury czyste i udrożnione. W razie potrzeby hydraulik może podłączyć do hydrostrumienia różnego rodzaju dysze dostosowane do rozmiaru rury i grubości nagromadzonego osadu.

Chemiczne usuwanie kamienia z rury

Hydraulicy mogą zdecydować się na chemiczne odkamienianie, jeśli osadzanie się kamienia nie jest zbyt poważne. Ta metoda wykorzystuje specjalny roztwór chemiczny (zwykle kwaśny) do rozbicia osadu. Ta metoda jest często stosowana, gdy rozpylanie wody przez WUKO jest niemożliwe lub niepraktyczne. Jest również skuteczny, gdy istnieje ryzyko uszkodzenia rurociągu w wyniku metody WUKO.

Korzyści z odkamieniania rur kanalizacyjnych

Odkamienianie rur to nieinwazyjna metoda oczyszczania i przywracania ich do optymalnej funkcjonalności. Jest to również skuteczny sposób zapobiegania przyszłym problemom, takim jak zatory i wycieki. Osady mineralne, rdza, włosy, brud i osady tłuszczu mogą uszkodzić rurę. Odkamienianie usuwa te osady i przedłuża żywotność instalacji odpływowej.
Odkamienianie rur nie powoduje większych niedogodności dla użytkowników. Instalacja wodno-kanalizacyjna budynku jest bezpieczna. Zawsze łatwiej i taniej jest stosować zabiegi prewencyjne niż usuwać nagłe pilne awarie. Dlatego demineralizacja rur jest skutecznym i niedrogim sposobem na oczyszczenie rur.

4.8/5 - (25 votes)
error: Treść jest chroniona
Scroll to Top