dbanie o rury w domu

Jak zapobiegać zatkaniu rur i odpływów kanalizacyjnych

Często myślisz o rurach i odpływach kanalizacyjnych w swoim domu? Chociaż sporadyczna kontrola naprawdę ma sens. Rzadko o nich myślimy a jak już to dopiero w przypadku poważnej awarii. Nasze rury kanalizacyjne odprowadzają wodę i ścieki z naszych domów do kanalizacji. Każda ich awaria to bardzo poważny problem. Zatkanie rury może spowolnić odpływ lub całkowicie uniemożliwić jego działanie. Rozlanie nieczystości – to nie brzmi przyjemnie. Podpowiemy kilka prostych zasad, dzięki którym Twoje rury znacznie wydłużą swoją żywotność.

Jeśli jednak mimo wszystko dojdzie do awarii. Dzwoń po profesjonalne przepychanie rur Sidex Warszawa.

Tłuszcz pozostały po posiłkach

Duża ilość tłuszczu powoduje poważne problemy w systemie odpływowym. Kiedy dostanie się do kanalizacji jest to częsta przyczyna zatykania rur. Tłuszcz, który spływa do odpływu, nie zatyka go natychmiast, ale może zatkać rury w dalszej części odpływu i powodować tam problemy. Wylewanie oleju po smażeniu wprost do zlewu kuchennego to nie jedyny problem, w którym coś może pójść nie tak. Tłuste sosy i potrawy mogą zaostrzyć problem. Nie wyrzucaj tłustych potraw i sosów wprost do kanalizacji. Tłuszcz będzie odkładał się w rurze i z czasem problem gwarantowany.

Włosy osadzające się w rurach

Kępki włosów mogą również zatykać odpływy i rury. Często trudno je usunąć za pomocą substancji chemicznych. Zdarza się że nagromadzone włosy potraktowane domowymi środkami chemicznymi tworzą jeszcze gorszy problem. Na skutek reakcji chemicznej mogą utworzyć twardą i zbitą bryłę. Zawsze używaj sitka do zlewu o drobnych oczkach i utrzymuj odpływy w czystości.

Osad z mydła

Osad z mydła jest również przyczyną zatykania rur. Jeśli mieszkasz w obszarze z twardą wodą, woda będzie mocniej reagować z mydłem. Tworzy wówczas tak zwaną pianę, lepką i większe osady z mydła. Zmiękczacz wody w całym domu może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Można również zmienić standardowe mydło na mydło w płynie lub płyn do mycia ciała. Mydło w płynie mniej się pieni i w rezultacie wytwarza mniejszą ilość osadu.

Oczyszczanie instalacji odpływowej

Zawsze zapobieganie jest lepsze i tańsze od rozwiązywania problemów. Oczyszczanie instalacji odpływowej nie jest skomplikowaną ani czasochłonną pracą. Regularne czyszczenie przewodów odpływowych zapewni prawidłowe działanie całego systemu, zanim pojawią się problemy. Zabieg możemy wykonać sami korzystając ze sprzętów dostępnych w sklepach budowlanych lub zlecić czynności profesjonalnej firmie. Zalecamy wizyty hydraulika i czyszczenie instalacji co półtora roku. Unikniemy w ten sposób kosztownych wizyt i nieoczekiwanych, nagłych awarii w przyszłości.

Sidex – Przepychanie rur Warszawa

5/5 - (27 votes)
error: Treść jest chroniona
Scroll to Top