jak prawidłowo przepchać toaletę udrożnić wc

Jak Przepchać Sedes Gumowym Przepychaczem

Zastosowanie Gumowego Przepychacza do Udrożnienia Sedesu

Gumowy przepychacz możemy dostać w każdym markecie budowlanym lub sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. To uniwersalne narzędzie może zostać wykorzystane do udrożnienia sedesu lub brodziku. Zastosowanie w zlewie lub umywalce może spowodować uszkodzenie syfonu, choć umiejętne użycie pozwala na wtłoczenie słupa wody do rur bezpośrednio połączonych z umywalką.

Przygotowanie przepychaczki

Do przepychania sedesu najlepiej użyć gumowego przepychacza. Jest to specjalne narzędzie, które składa się z długiej, elastycznej gumowej rury zakończonej tłokiem. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że przepychacz jest czysty i suchy.

Przygotowanie sedesu do udrażniania

Przed przystąpieniem do pracy należy wyłączyć wodę i opróżnić sedes. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko zalania podłogi w przypadku awarii rury.

Prawidłowe umieszczenie przepychacza w sedesie

Gumowy przepychacz należy umieścić w sedesie tak, aby zatkać otwór odpływowy. Następnie należy przycisnąć tłok do dna sedesu.

Wykonanie ruchów przepychających

Po umieszczeniu przepychacza w sedesie należy wykonać ruchy przepychające. Polega to na szybkim i silnym naciskaniu i puszczaniu tłoka. Należy powtarzać ten ruch kilka razy, aż rura zostanie przepchnięta.

Sprawdzenie efektu przepychania

Po wykonaniu ruchów przepychających należy sprawdzić, czy rura została przepchnięta. W tym celu można wlać do sedesu wodę i sprawdzić, czy odpływ działa prawidłowo.

Powtórzenie próby

Jeśli pierwsza próba przepchnięcia rury nie przyniosła skutku, należy powtórzyć całą procedurę jeszcze kilka razy. W przypadku braku efektu, należy skontaktować się z profesjonalną firmą hydrauliczną, która pomoże w rozwiązaniu problemu.

Przepychanie sedesu gumowym przepychaczem jest stosunkowo łatwe i można je wykonać samodzielnie. Warto jednak pamiętać, że jeśli nie przynosi to skutku, należy zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy hydraulicznej, która dysponuje specjalistycznymi narzędziami i doświadczoną kadrą pracowników.

5/5 - (11 votes)
error: Treść jest chroniona
Scroll to Top