udrażnianie odpływu kanalizacyjnego

Ciśnieniowe Udrażnianie Odpływu Kanalizacyjnego

Urządzenie Ciśnieniowe Wprowadzone do Odpływu w Studzience Kanalizacyjnej

Ciśnieniowe udrażnianie odpływów

Ciśnieniowe udrażnianie odpływów czasem jest jedynym sposobem na przywrócenie drożności w systemie kanalizacyjnym. W przypadku zapchania się odpływu kanalizacyjnego, nie wystarczają domowe metody na udrażnianie rur. Potrzeba czegoś więcej. Tutaj z pomocą może przyjść wykwalifikowana jednostka posiadająca urządzenie ciśnieniowe potocznie zwane WUKO, od nazwy wiodącego producenta pomp ciśnieniowych montowanych na wyspecjalizowanych do tego celu pojazdach. Aby stwierdzić jednoznacznie czy problem dotyczy odpływu kanalizacyjnego warto zrobić diagnostykę kanalizacji za pomocą kamery video. Jeśli nie posiadamy takowej, wystarczy kilka zabiegów które pozwolą nam stwierdzić na jakim odcinku kanalizacji powstała niedrożność. 

Jak sprawdzić który odcinek kanalizacji się zapchał?

Pierwszym etapem jest ustalenie, czy ze wszystkich urządzeń sanitarnych woda ma swobodny odpływ. Jeśli woda zablokowana jest w kuchni przy zlewie, a swobodnie odpływa z łazienki, możemy przyjąć że jest to jedynie problem wewnętrzny w zlewie lub przyłączu zlewu do pozostałej części instalacji. Zasadniczo instalację kanalizacyjną projektuje się tak, że ostatnim urządzeniem przed odpływem do studni bądź pionu kanalizacyjnego jest sedes, ponieważ znajduje się najniżej. Jeśli woda nie odpływa z wanny, brodzika lub bidetu, a płynie swobodnie z sedesu przy scenariuszu że WC jest ostatnim urządzeniem przed odpływem, zatoru należy szukać na odcinku od tych urządzeń. Jeśli natomiast nie schodzi z ostatniego urządzenia sanitarnego to zapchany jest odcinek do odpływu kanalizacyjnego lub sam odpływ. Tutaj nieumiejętne używanie sprzętu do przepychania rur może narazić instalację na uszkodzenie.

Z jakimi problemami w instalacji radzi sobie urządzenie ciśnieniowe?

Urządzenia ciśnieniowe w tym WUKO stosowane są tylko i wyłącznie w instalacjach zewnętrznych (odpływach, pionach, studzienkach, przepompowniach), z uwagi na silne ciśnienie wody która mogła by przelać się przez urządzenia sanitarne. Specjalnie uzbrojony wąż w końcówkę z dyszą rotacyjną i dyszami bocznymi doskonale nadaje się do rozbijania zatorów tłuszczowych oraz kamienia wynikającego z twardości wody lub osadów z amoniaku. Wąż samoczynnie porusza się do przodu napędzany sprężoną wodą wydostającą się z dysz pod ciśnieniem nawet do 300 bar. 

Jakie ryzyko niesie przepychanie instalacji metodą ciśnieniową?

Działanie dużych sił spowodowanych strumieniem wody o wysokim ciśnieniu może spowodować uszkodzenie źle zaprojektowanej, słabej lub starej instalacji odpływowej. Pamiętaj aby zawsze powiadomić specjalistę o stanie swojej instalacji, ponieważ podczas Video inspekcji kanalizacji, nie zawsze można określić jej stan faktyczny. Zdiagnozowanie zatoru to bardzo istotny aspekt ale stan instalacji jest nie mniej ważny.

Jeśli uważasz że do zatoru kanalizacyjnego doszło poza instalacją wewnętrzną i wymagana jest w tym celu pomoc specjalisty do przepychania rur, niezwłocznie skontaktuj się z Pogotowiem Kanalizacyjnym 24h. Pomożemy ustalić jaki zakres prac jest wymagany oraz wstępnie oszacujemy koszt wymaganej usługi. 

5/5 - (5 votes)

Leave a Comment

error: Treść jest chroniona
Scroll to Top