brzydki nieprzyjemny zapach z rur

Brzydki zapach z rur

Nieprzyjemny, brzydki zapach z rur! Rury kanalizacyjne w łazience często pachną nieprzyjemnie. W zależności od tego, ile osób masz w rodzinie, te naturalne zapachy w łazience są bardzo powszechne. Zapach dochodzący ze zlewu przypomina woń zgniłych jaj. Siarkowodór wydziela zapach siarki i należy się nim szybko zająć. Smród jest tworzony przez niepożądane bakterie zbierające się w rurach.

Ustalenie miejsca nieprzyjemnego zapachu

Dokładne ustalenie, skąd pochodzi ten zapach, często może być mylące. Na szczęście istnieje prosty test, który może ci pomóc. Wlej szklankę wody z kranu, który podejrzewasz o nieprzyjemny zapach. Weź szklankę wody, wyjdź na zewnątrz i powąchaj. Następnie zrób to samo w innym pomieszczeniu w domu. Czy pachnie tak samo? Jeśli kubek z wodą pachnie inaczej niż już zauważyłeś, może to oznaczać problem z odpływem kanalizacyjnym. Jeśli obie szklanki pachną tak samo, źródłem siarkowodoru może być zanieczyszczona woda.

Możliwe rozwiązania brzydkiego zapachu z rur

Zanieczyszczona woda – winnym może być pręt anodowy podgrzewacza wody, który reaguje z bakteriami i wytwarza niepożądany zapach. Zamień sztyft na aluminiowy i użyj nadtlenku wodoru do dezynfekcji wody.

Brudny odpływ kanalizacji — jeśli z rury wycieka siarkowodór, wypróbuj łatwe rozwiązanie. Wlej 1/2 szklanki sody oczyszczonej do odpływu, a następnie 1 szklankę octu. Alternatywnie możesz użyć pół szklanki wybielacza, jeśli wolisz.

Jeśli Twoja łazienka nadal pachnie siarką lub zgniłymi jajami, skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Doświadczony hydraulik firmy Sidex może pomóc znaleźć źródło zapachu i zasugerować rozwiązanie.

Jak dbać o czystość w łazience

Dla utrzymania łazienki w czystości, zacznij od regularnego sprzątania. Obejmuje to szorowanie umywalek i pryszniców lub wanien, wycieranie powierzchni środkiem dezynfekującym, mycie podłóg i czyszczenie obszarów wymagających szczególnej uwagi. Po dokładnym wyczyszczeniu łazienki łatwiej już będzie w przyszłości podjąć kroki, aby utrzymać ją w czystości na dłużej.
Co najważniejsze, utrzymuj regularny harmonogram sprzątania i trzymaj się go. Pamiętaj, aby przynajmniej raz w tygodniu posprzątać łazienkę. Podczas sprzątania łazienki wyszoruj wszystkie powierzchnie mydłem i wodą lub środkiem dezynfekującym. Zwróć szczególną uwagę na takie obszary, jak krany i odpływy, a także prysznice i wanny.
Utrzymuj też czystość w łazience. Upewnij się, że jest miejsce na wszystkie przybory toaletowe i produkty, w tym kosze i pojemniki. Ułatwia to czyszczenie po użyciu, a przede wszystkim pomaga zapobiegać bałaganowi. Na koniec należy przewietrzyć łazienkę. Użyj wentylatora, otwórz okno lub przewietrz pomieszczenie, aby usunąć zapachy, parę z prysznica i wanny oraz wilgoć. Pomaga to również zapobiegać rozwojowi pleśni, która jest trudna do czyszczenia i może powodować problemy zdrowotne.

Brzydki zapach z rur – Poszukujesz specjalistów od hydrauliki – skontaktuj się z nami

Jeśli zaprezentowane metody nie pomogą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu zgniłych jaj, zadzwoń do nas. Zlokalizujemy problem i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązania.

5/5 - (31 votes)
error: Treść jest chroniona
Scroll to Top